Trening z trenerem personalnym – czy warto?

Wprowadzenie do swojego codziennego życia odrobiny ruchu wymaga chęci i zaangażowania. Zwłaszcza gdy trudno znaleźć motywację, by wstać z kanapy. Pomocna w tym przypadku okaże się ręka osobistego trenera. Nie dość, że jest on w stanie zachęcić do ćwiczeń, to na dodatek sprawi, że przyniosą one pożądany skutek.

W sieci często można spotkać się z pytaniami, czy trener personalny jest potrzebny. W końcu na stronach i forach internetowych dostępnych jest mnóstwo darmowych porad dotyczących tego, co i jak ćwiczyć, by schudnąć lub poprawić wydolność organizmu. Należy jednak pamiętać, że suche informacje wypisane przez niezweryfikowanych internautów nigdy nie zastąpią kontaktu ze specjalistą. Poniżej znajdziecie najważniejsze powody, dla których warto postawić na usługi świadczone przez trenera personalnego.

Ćwiczenia skrojone na miarę

Indywidualizacja treningu to najlepsza metoda na maksymalizację efektów planu ćwiczeniowego. Każdy z nas jest bowiem inny, dlatego warto skupić się na własnych potrzebach i wymaganiach. Jest to ważne nie tylko podczas zrzucania zbędnych kilogramów, ale również (a może przede wszystkim) w przypadku treningów mających wyeliminować bóle kręgosłupa i wady postawy.

Specjalista nie tylko dobierze ćwiczenia, które pozwolą skutecznie dotrzeć do celu, ale też zadba o właściwą ochronę przed ewentualnymi kontuzjami. Trener personalny to więc gwarancja skuteczności ćwiczeń, ich bezpieczeństwa oraz ewentualnego korygowania wszelkich błędów popełnianych podczas treningu.

Trening personalny z motywacją

Choć regularne ćwiczenia to samo zdrowie, często trudno wytrwać w zdrowym postanowieniu, czego efektem jest rezygnacja z treningu zaledwie po kilku sesjach. Natłok obowiązków pracy i w domu, brak czasu, a także zwykła niechęć – to najczęstsze powody, dla których rezygnujemy z ćwiczeń.

Jak najlepiej „zabezpieczyć się” przed taką sytuacją? Postawić na trenera personalnego! Samo wykupienie takiej usługi często działa pobudzająco. Trener natomiast podczas każdego treningu zmotywuje nas do dalszego działania i osiągania kolejnych celów.

Stan zdrowia pod kontrolą

Opieranie się wyłącznie na „fachowych” poradach z internetu może doprowadzić do sytuacji, kiedy przeszarżujemy. Postawimy na zbyt wymagający zestaw ćwiczeń, przez co nasz organizm zwyczajnie się zbuntuje. Takie zagrożenie nie istnieje wówczas, gdy decydujemy się na trening z trenerem.

Jest to bowiem specjalista, który doskonale wie, na co nas stać na konkretnym etapie ćwiczeń, a na co jeszcze nie jesteśmy gotowi. Na bieżąco monitoruje on stan naszego zdrowia i widzi, jak reagujemy na konkretne czynności. Dzięki temu jest w stanie skorygować trening, by był on dla nas po prostu bezpieczny.

Poszerzanie wiedzy

Trening personalny to nie tylko sposób na uzyskanie lepszych efektów, ale również doskonała okazja do tego, aby się podszkolić. W trakcie ćwiczeń poznajemy nowe techniki oraz sposoby na zwiększenie sprawności własnego organizmu. Ta wiedza zaprocentuje w przyszłości, gdy postanowimy kontynuować aktywny tryb życia, tym razem na własną rękę.

W trakcie treningu poznamy nowe ćwiczenia na kręgosłup czy na brzuch, możemy również dowiedzieć się mnóstwo o przygotowaniu do wysiłku, regeneracji, właściwym odżywianiu i o wielu innych kwestiach, które pozwolą przejść na zdrowy tryb życia.

Trening w domu

Usługi treningu personalnego to nie tylko okazja do odwiedzenia w pełni wyposażonej sali, ale też szansa na uzyskanie porad i własnego zestawu ćwiczeń do wykonania w domu. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem będzie trener personalny online, a więc platforma treningowa, z której możemy skorzystać w dowolnym miejscu.

Indywidualny trening ze specjalistą to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym trudno zmotywować się do regularnego odwiedzania siłowni. Zapewni on także dostęp do ćwiczeń skrojonych według konkretnego planu, przygotowanego na podstawie naszych możliwości i potrzeb. Wszystko to sprawia, że warto postawić na tego typu usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *