Trening 4×4 – szybki plan treningowy na idealną sylwetkę

Trening 4×4 to kompleksowy program treningowy, który wzmacnia całe ciało. Mimo że pozwala rozprawić się z powszechnymi dolegliwościami, takimi jak nadwaga czy ból pleców, koncentruje się na indywidualnych potrzebach ćwiczącego i efektach, jakie chce osiągnąć. Bez wychodzenia z domu, sztywnych grafików, katorżniczych treningów niedostosowanych do Twoich możliwości i poczucia, że ktoś Cię ocenia. Za to pod opieką profesjonalnego trenera personalnego, z którym możesz skonsultować się w każdej chwili.

Program treningowy 4×4 składa się z kilku etapów – wyzwań, które należy wykonywać w określonej kolejności. Dowiesz się z niego m.in., jak ustawić ciało względem wykonywanego ruchu oraz jak ustabilizować kręgosłup, by zachować jego naturalną krzywiznę podczas uprawiania aktywności fizycznej.

Wyzwania:

  • 1. Budowanie odpowiednich wzorców ruchowych oraz ćwiczenia korekcyjne. To fundament, bez którego dalsza praca nad sylwetką mogłaby szkodzić zdrowiu. W ramach tego wyzwania trenujący uczy się odpowiedniej techniki wykonywania ruchów, tak aby odciążyć plecy i zmniejszyć ryzyko wystąpienie kontuzji w kolejnych etapach.
  • 2. Stabilizacja stawów i całego ciała. Wyzwanie to polega na wypracowaniu sobie „gorsetu”, który podtrzymuje całą sylwetkę i zapewnia stabilizację ciała podczas ćwiczeń. Na tym etapie trenujący koncentruje się na wzmacnianiu mięśni głębokich.
  • 3. Poprawa wytrzymałości mięśniowej. W ramach tego wyzwania ćwiczący utrzymuje ciężar lub napina mięśnie w jednej pozycji przez określony czas, tak aby zwiększyć wytrzymałość mięśniową, a jednocześnie nie dopuścić do niedotlenienia mięśni.
  • 4. Budowanie siły. Dopiero gdy wszystkie elementy biochemiczne i fizjologiczne, kontrola historyczna oraz umiejętności techniczne idą ze sobą w parze, ćwiczący może rozpocząć trening siły.
  • 5. Budowanie szybkości, mocy i zwinności. W ramach tego wyzwania ćwiczący utrzymuje ciężar lub napina mięśnie w jednej pozycji przez określony czas, tak aby zwiększyć wytrzymałość mięśniową, a jednocześnie nie dopuścić do niedotlenienia mięśni.
  • 6. Trening funkcjonalny. To końcowy etap treningu 4×4 zarezerwowany dla osób zaawansowanych, które przeszły poprzednie etapy. W jego ramach ćwiczący rozwija wszystkie cechy motoryczne i trenuje w różnych płaszczyznach. Jest bowiem świadomy ruchu w bezpiecznej dla swojego ciała strefie.
  • Czas każdego treningu: 30 min
  • Częstotliwość: min. 3 razy w tygodniu

Każde z 5 wyzwań to 3 treningi które zostały opracowane tak, aby osiągnąć maksymalne wyniki które pozwolą Ci pójść dalej. Na realizację wszystkich etapów potrzebujesz 4tyg . Jest tylko jeden warunek , jeśli uznasz że zakres Twoich słabych punktów  po 3 tygodniach poepszył się,  zrób ponownie test oceny funkcjonalnej i sprawdź wynik. Jeśli będzie o 6punktow lepszy od poprzedniego, możesz iść dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *