Jak ćwiczyć żeby schudnąć z brzucha? Odchudzanie brzucha!

Pozbycie się wystającego brzucha to główny cel większości osób przechodzących na dietę i zdrowy tryb życia. Żeby uzyskać pożądane efekty, warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Dzięki nim, wyszczuplisz sylwetkę w sposób nie tylko skuteczny, ale również zdrowy.

Szkoda czasu na zastanawianie się, co spowodowało nadmiar zbędnych kalorii. Jak wiadomo, szybkość życia, siedzące praca, stres i wiele innych czynników sprawia, że często nawet nie dostrzegamy, że brzuch i waga rośnie. Zamiast więc wyrzucać sobie przeszłe błędy i niedociągnięcia, lepiej od razu przejść do sposobów na to, jak schudnąć z brzucha. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, które pozwolą Ci wyszczuplić sylwetkę.

1. Postaw na aktywność fizyczną

Na początek porada oczywista. W żaden sposób nie można jednak odmówić jej słuszności. Bez regularnego wysiłku uzyskanie szczupłej, zdrowej sylwetki nie będzie bowiem możliwe. Odchudzanie brzucha rozpocznij od aktywności lekkiej, związanej z codziennymi spacerami. Niestety jest to kwestia, o której zapominają osoby, które głowią się jak ćwiczyć żeby schudnąć i zmienić swoją sylwetkę nie do poznania.

Następnie swój plan treningowy rozszerz o bieganie, jazdę na rowerze, aerobik czy też ćwiczenia siłowe. Jeśli pracujesz w pozycji siedzącej, wykonuj ćwiczenia przy biurku i wstawaj z krzesła przynajmniej raz na godzinę.

Systematyczne dawki ruchu wpłyną nie tylko na wagę, ale również funkcjonowanie wielu organów i ogólne samopoczucie. Żeby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, postaw na różnorodność. Nie ograniczaj się wyłącznie do ćwiczeń stymulujących jedną partię mięśniową. Jeśli brakuje Ci motywacji i zapału do treningu, zgłoś się do trenera personalnego, który ustali plan w oparciu o Twoje potrzeby oraz możliwości.

2. Wybierz właściwą dietę

W sieci często można spotkać się z pytaniami, co jeść, żeby schudnąć z brzucha. Na sam początek dobrze jest obliczyć własne zapotrzebowanie kaloryczne. Najlepiej z użyciem specjalnych kalkulatorów (są dostępne w sieci), korzystających ze wzorów CPM. Uzyskana wartość pozwoli obniżyć kaloryczność posiłków przyjmowanych w ciągu dnia.

Szybkie odchudzanie brzucha powinno skupić się na pobudzaniu metabolizmu i spożywaniu produktów lekkostrawnych. Warto zrezygnować z tłustych, smażonych potraw na rzecz posiłków gotowanych (na przykład na parze). Skup się na dostarczaniu białka wysokiej jakości z takich źródeł jak chude mięso drobiowe, jaja, ryby, nabiał. Do tego dodaj węglowodany złożone, które zapewnią energię potrzebną podczas treningu (znajdują się m.in. w pełnoziarnistych produktach zbożowych), tłuszcze nienasycone (m.in. ryby morskie, orzechy, oleje roślinne) i duże ilości warzyw oraz owoców. Ogranicz cukry, a także żywność wysokoprzetworzoną.

3. Jedz regularnie

Koniec z podjadaniem i posiłkami o różnych porach. Odchudzanie brzucha okaże się możliwe, jeżeli postawisz na regularność. Jedz mniej, a częściej – od czterech do pięciu razy dziennie, co trzy-cztery godziny. Ostatni posiłek spożywaj najpóźniej 2 godziny przed snem, a w ciągu dnia przyjmuj dużo wody (minimum 2,5 l). Połączenie regularności ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną zapewni wspaniałe efekty.

4. Szukaj relaksu

Jednym z powodów, dla których sylwetka nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli, jest stres. Prowadzi on do sytuacji, w której to organizm produkuje duże ilości kortyzolu. Ten zaś uwalnia większą ilość cukru we krwi, co z kolej kończy się na zwiększeniu wagi. Wszystko to sprawia, że warto w każdym dniu znaleźć kilkanaście-kilkadziesiąt minut na relaks. Możesz połączyć to z lekką aktywnością fizyczną, na przykład w postaci sesji jogi. Temat odpoczynku i relaksu powinien być poruszany zaraz po tym gdy będzie zastanawiać się jak ćwiczyć żeby schudnąć. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj właśnie odpowiednio zagospodarowany czas po wykonanym treningu, który pozwoli nam się w pełni zregenerować, co przełoży się na dalsze rezultaty naszych działań. Nie można również zapominać, że temat odpoczynku idzie w parze ze zdrowym snem, o którym piszemy poniżej.

5. Postaw na zdrowy sen

Osoby śpiące zbyt mało (np. 5-6 godzin) mają większy apetyt, odczuwają również spore zmęczenie, które próbują zwalczyć (np. poprzez przyjmowanie większych dawek cukru). Zdrowy tryb życia musi więc uwzględniać regularny sen, wynoszący przynajmniej 7 godzin dziennie. Zapewni on regenerację organizmu i prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.

Zatem jak ćwiczyć żeby schudnąć z brzucha? Nie jest to zadanie proste i szybkie. Wymaga ono podjęcia kluczowych decyzji będących początkiem zmian na wielu płaszczyznach. Należy bowiem zrezygnować z codziennych, złych nawyków na rzecz tych zdrowych. Odrobina samozaparcia i trzymanie się powyższych zasad wystarczy jednak, by osiągnąć zadowalające rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *