Jak schudnąć na twarzy? Ćwiczenia na drugi podbródek!

Pulchna twarz i zwisająca skóra pod brodą to problemy wielu osób. Drugi podbródek można jednak wyeliminować. W jaki sposób? Należy postawić na odpowiednie ćwiczenia, które zostaną uzupełniane właściwą dietą.

Drugi podbródek – skąd się bierze?

Wymieć możemy trzy główne powody pojawiania się podwójnego podbródka. Co ważne, problem ten dotyka nie tylko osób otyłych. Zmagają się z im również ludzie szczupli.

 •       Nadwaga – tkanka tłuszczowa gromadzi się nie tylko na brzuchu, nogach i rękach, ale też na twarzy. Niewłaściwa dieta i siedzący tryb życia prowadzą do zwiększenia wagi, co objawia się także przez powstanie drugiego podbródka.
 •       Zła postawa – tyczy się to przede wszystkim osób, które często pochylają głowę – na przykład nad smartfonem lub komputerem. Powoduje to obwisanie skóry twarzy, przez co pod brodą tworzy się nieestetycznie wyglądająca fałda.
 •       Starzenie się organizmu – skóra z wiekiem traci jędrność, co widać między innymi na przykładzie twarzy. Zmiany te można opóźnić wykonując stosowne ćwiczenia, o których w dalszej części tekstu.

Zanim przejdziemy do przedstawienia sposobów na pozbycie się drugiego podbródka, warto podkreślić, że często liczy się szybkość działania. Jeśli zauważysz pierwsze oznaki tworzenia się fałd, nie zwlekaj. Od razu postaw na specjalne ćwiczenia wzmacniające lub na zmianę trybu życia.

Ćwiczenia na podbródek

W sieci często można spotkać się z pytaniami, jak schudnąć na twarzy. Rozwiązaniem wielu problemów okażą się specjalne ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie (zarówno dolnych partii twarzy, jak i szyi). O to kilka z nich.

 •       Uśmiech. Najlepszy i najprzyjemniejszy sposób na ujędrnienie skóry. Uśmiechaj się najszerzej, jak tylko możesz. Utrzymuj taką pozycję przez kilka sekund, a następnie rozluźnij twarz. Wykonaj kilkanaście powtórzeń. Tym sposobem uaktywnisz niemal wszystkie mięśnie twarzy.
 •       Dziubek. Układaj usta jak do pocałunku, a następnie rozciągnij je do uśmiechu. Kilka powtórzeń pozwoli rozciągnąć mięśnie.
 •       Wystawianie języka. Otwórz szeroko usta i wystaw daleko język. Uaktywni to dolną szczękę.
 •       Ruchy głową. Wykonuj je w lewo, prawo, a także w górę i w dół. Przez cały czas napinaj mięśnie szyi.
 •       Rozwieranie dolnej wargi. Przywróć twarz do naturalnej pozycji, zamknij usta, a następnie maksymalnie obniżaj dolną wargę.
 •       Wymawianie samogłosek. Ćwiczenia na podbródek polegają też na wymawianiu samogłosek – rób to jak najgłośniej i jak najwyraźniej tylko możesz.
 •       Wzmacnianie policzków. Nabierz w usta dużo powietrza, a następnie przesuwaj je z jednego do drugiego policzka. Kilkadziesiąt sekund takiego treningu pozwoli je wzmocnić, a także odchudzić.
 •       Ćwiczenia z dłonią. Przyłóż ją do brody, a następnie otwieraj i zamykaj usta, tak aby dłoń cały czas stawiała opór. W ten sposób pobudzisz mięśnie podbródka.

Obwisłą skórę wyeliminować możesz poprzez masaż twarzy, najlepiej wykonany przez specjalistę. Pomocne okażą się też rozmaite kremy do twarzy. Warto podkreślić, że wymienione wyżej ćwiczenia na drugi podbródek nie tylko odchudzają twarz, ale również ujędrniają skórę, podnoszą opadające policzki, wygładzają zmarszczki, a także likwidują opuchlizny pod oczami.

Jak schudnąć na twarzy? Postaw na właściwą dietę

Jeśli drugi podbródek powstał w wyniku zbyt dużej masy ciała, należy przejść na zdrowy tryb życia. Ten natomiast związany jest z odpowiednimi nawykami żywieniowymi, które pozwolą odchudzić nie tylko twarzy, ale i całe ciało. Zrezygnuj z tłustych, ciężkostrawnych potraw, przetworzonego jedzenia, słodyczy i używek na rzecz produktów bogatych w błonnik (kasze, pełnoziarniste pieczywo, ryż, warzywa i owoce), wysokiej jakości białko (jaja, chude mięso, przetwory mleczne), a także zdrowe tłuszcze (ryby, owoce morza, oleje roślinne).

Choć na wiek nie masz wpływu, w innych przypadkach wiele zależy właśnie od Ciebie. Dobra dieta, aktywność fizyczna, właściwa postawa i ćwiczenia na twarz – wszystko to pozwoli Ci uniknąć podwójnego podbródka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *