Liposukcja – kiedy ćwiczyć po zabiegu?

Liposukcja jest zabieg chirurgii estetycznej polegający na odsysaniu tłuszczu z partii ciała, której chcemy poprawić wygląd. Najczęściej są to: brzuch, uda, pośladki, ramiona i biodra. Jest to sposób na szybkie pozbycie się nadmiaru tłuszczu, jednak należy wiedzieć, że efekt utrzyma się tylko pod warunkiem, że będziemy stosowali dietę oraz prowadzili aktywny i zdrowy tryb życia. Zatem, kiedy można zacząć ćwiczyć po zabiegu liposukcji?

Liposukcja – co to za zabieg?

Zabieg liposukcji wykonujemy w celu pozbycia się nadmiaru tłuszczu w różnych partiach ciała, modelowania sylwetki, podkreślenie talii lub zaokrąglenie pośladków. Nie tylko Panie, ale również Panowie bardzo chętnie korzystają z usług chirurga, chcąc szybko poprawić wygląd swojej sylwetki. Jest to bardzo skuteczny sposób, jednak ważna jest również dieta i aktywny tryb życia. Przede wszystkim bardzo zachęcającym faktem jest to, że podczas zabiegu usuwane jest około 4 litów tłuszczu.

Zabieg liposukcji wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i trwa maksymalnie do 5 godzin. Pacjent ma do wyboru metody liposukcji:

  • Laserowa – emitowana energia rozpuszcza tkankę tłuszczową i łączy naczynia krwionośne
  • Wibracyjna — urządzenie odrywa i rozbija komórki tłuszczowe
  • Klasyczna – polega na wprowadzeniu igły, która odsysa tłuszcz
  • Rotacyjna – kaniula dociera do tkanki tłuszczowej i rozbija ją, dzięki czemu jest on łatwiejszy w odprowadzeniu
  • Body Jet – wykonywana za pomocą strumienia wodnego, pod skórę wprowadza się roztwór powodujący oderwanie tkanki tłuszczowej

Chirurg zaznacza miejsc, w których zabieg ma zostać przeprowadzony i wykonuje w nich nacięcia. Po wstrzyknięciu preparatu znieczulającego tkanka tłuszczowa rozbijana jest za pomocą specjalnego aparatu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ zarówno użycie lasera jak ultradźwięków nie powodują uszkodzenia tkanek.

W celu przeprowadzenia zabiegu liposukcji ważne jest znalezienie doświadczonej kliniki, która ma nie tylko profesjonalny sprzęt, ale również wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu unikniemy powikłaniom, które mogą wystąpić po zabiegu, jak na przykład obrzęki, siniaki, zakażenia ran, przebarwienia skóry.

Liposukcja laserowa – wypełnij pośladki

Fale laserowe niszczą komórki tłuszczowe. Istnieje również możliwość, wypełnia własny tłuszczem innej partii ciała np. piersi lub pośladków. Laser jest idealną metodą do przeprowadzenia podwójnego zabiegu, ponieważ emituje on jedną wiązkę laserową, która nie niszczy komórek i może zostać on wykorzystany jako wypełnienie.

Kiedy zacząć ćwiczyć po liposukcji?

Zaleceniami po wykonanym zabiegu liposukcji jest dieta, zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Należy jednak wiedzieć, że okres rekonwalescencji po zabiegu powinien trwać do 4 tygodni i konieczne jest noszenie specjalnego materiału uciskowego w miejscu zabiegu. Ucisk nim spowodowany wpływa nie tylko na regenerację, ale również zmniejsza ryzyko siników i obrzęków. W tym czasie należy unikać nie tylko ćwiczeń, ale również gorących kąpieli, sauny czy wizyt na basenie. O wyznaczonym okresie, to lekarz decyduje nie tylko o powrocie do ćwiczeń, ale również o ich intensywności. Pewne jest, że powinniśmy zacząć od lekkich ćwiczeń przeciwzakrzepowych. Jest to najzwyklejsze prostowanie i zginanie kolan, które mają na celu usprawnienie przepływu krwi.

Mimo że zabieg liposukcji jest trwały, co oznacza, że tłuszcz nie odbuduje się w tej samej partii ciała, to regularne ćwiczenia i dieta są konieczne. W innym przypadku zaniedbanie może doprowadzić do odkładania się go w innym miejscu i problem pojawi się na nowo.

Rehabilitacja po liposukcji

Ponieważ zabieg liposukcji sprawia, że w układzie krwionośnym i limfatycznym dochodzi do niewielkich uszkodzeń, to w miejscu jego przeprowadzenia możemy zauważyć siniaki i obrzęki. Rehabilitacja ma temu zapobiec. Ma ona na celu usprawnienie przepływu limfy, która może wywoływać nierówności na skórze.

Dziękujemy https://www.drszczyt.pl/ za pomoc przy stworzeniu artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *