Ćwiczenia na pośladki i jędrne uda – trening na ładną pupę!

Ćwiczenia na pośladki cieszą się szczególną popularnością wśród pań. Są bowiem idealnym sposobem, by cieszyć się jędrną, uniesioną i widocznie zarysowaną pupą. Wysmuklają one również uda i pozwalają pozbyć się cellulitu. Jak więc ćwiczyć, by cieszyć się zgrabnymi i jędrnymi pośladkami?

Ćwiczenia na pośladki i uda – najważniejsze zasady treningu

Choć trening na pośladki koncentruje się głównie na dolnych partiach ciała, ma pozytywny wpływ na cały organizm. Pomaga zrzucić zbędne kilogramy, zbudować masę mięśniową i zadbać o szczupłą sylwetkę. Poddane wysiłkowi mięśnie usprawniają krążenie krwi i limfy, co w efekcie rozbija komórki tłuszczowe. Już kilkanaście minut systematycznie wykonywanego treningu przyniesie wymierne rezultaty. Jak jednak ćwiczyć, by osiągnąć efekty?

Ładna pupa to marzenie wielu kobiet. Żeby jednak udało się je spełnić, należy zadbać o odpowiedni trening. Ćwiczenia na pośladki z ciężarkami będą tym skuteczniejsze, im więcej mięśni pośladkowych będą angażować. Najlepsze rezultaty przynosi trening siłowy oraz trening z własnym ciężarem ciała. Ta pierwsza opcja adresowana jest dla osób zaawansowanych. Druga z kolei sprawdzi się w przypadku osób, które dopiero co rozpoczynają ćwiczenia na pupę.

Trening pośladków i ud – ćwiczenia na pośladki z ciężarkami

Trening pośladków i ud powinien gwarantować wszechstronne wzmocnienie grup mięśniowych w okolicach pupy. Na początek proponujemy ćwiczenia, które nie wymagają użycia dodatkowego sprzętu. Dzięki temu trening może zrealizować każdy, nawet osoba dopiero rozpoczynająca starania o jędrne pośladki. Prezentowane ćwiczenia można wykonywać jedno po drugim.

  1. Split squat – wzmacniają mięśnie pośladków, ud, a także łydek, ujędrniają pupę w szybkim tempie. Można je wykonywać z dodatkowym obciążeniem w postaci hantla lub kettlebell.
  2. Przysiad bułgarski
  3. Martwy ciąg jednonóż przy ścianie– to ćwiczenia, które angażują plecy, pośladki oraz uda. Najlepsze efekty przynoszą wykonywane w seriach np. po 12 powtórzeń na każdą nogę z dodatkowym obciążeniem.
  4. Overhead squat  – wzmacnia mięśnie brzucha, biodra, plecy oraz pośladki.
  5.  Glute bridge – to ćwiczenie, które często jest wykonywane na zajęciach jogi lub pilatesu. To specyficzny wariant mostu, który doskonale aktywuje i wzmacnia pośladki.
  6.  Wypady nóg w przód – doskonale wysmuklają uda i łydki, eliminując cellulit. Można je wykonać z dodatkowym obciążeniem w postaci hantli.
  7.  Ośle wykopy – skutecznie ujędrniają i kształtują pupę, a także pozwalają wysmuklić sylwetkę. Żeby podnieść ich efektywność, pod kolanem warto złapać lekką (1-2 kg) hantelkę.

Ćwiczenia na pośladki z ciężarkami – szybkie efekty. Czy są możliwe?

Im intensywniejszy trening, tym szybciej da się zauważyć pierwsze efekty. Nic jednak nie zastąpi systematyczności. To ona jest gwarancją najlepszych rezultatów. Dzięki regularnie wykonywanym ćwiczeniom liczyć można na skuteczne ujędrnienie i uniesienie pośladków już w ciągu miesiąca.

Efekty można dodatkowo spotęgować, dbając o odpowiednią dietę. Zbilansowany, zdrowy jadłospis to podstawa. Sprawia on, że ćwiczenia na pośladki szybciej przynoszą oczekiwane rezultaty. Dzięki właściwemu menu łatwiej pozbyć się również cellulitu. Jak więc się odżywiać? Zgodnie z dziennym zapotrzebowaniem kalorycznym. Głodzenie się nic nie da. W dłuższej perspektywie czasowej może nawet przynieść więcej szkód niż pożytku. Ćwiczący nie będzie miał bowiem ani sił, ani chęci na treningi.

Ćwiczenia na pośladki ujędrniają i unoszą pupę. W efekcie staje się ona dobrze zarysowana. Dzięki regularnemu wysiłkowi fizycznemu z ud znika również tak nielubiana przez kobiety pomarańczowa skórka. Dzięki odpowiednio opracowanemu planowi treningowemu ćwiczenia na pośladki angażują różne mięśnie ciała, co sprawia, że pozytywnie wpływają na całą sylwetkę. Nie wiesz do kogo zwrócić się o radę? Wytwórnia Sylwetki służy fachowym wsparciem. Z nami możesz ćwiczyć i stacjonarnie, i online. Ułatwia to osiągnięcie celu i pozwala utrzymać motywację na wysokim poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *