5 najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej

Z każdym rokiem medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna i korzysta z niej coraz większa liczba osób, nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Poszerza się również wachlarz rodzajów zabiegów do wyboru, zarówno na twarz, jak i ciało. Kilka z nich cieszy się największym zainteresowaniem wśród pacjentów. Jakie są najczęściej wybierane zabiegi medycyny estetycznej? Sprawdźmy.

Medycyna estetyczna — czym się zajmuje?

Medycyna estetyczna zajmuje się badaniem, kreowaniem oraz pielęgnowaniem i przywracaniem atrakcyjności. Opiera się ona nie tylko na lekach, ale również na zabiegach, które mają na celu poprawienie wyglądu i opóźnienie procesu starzenia się skóry. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje się zawsze w gabinetach kosmetycznych. Należy pamiętać również, że wykonywać mogą je tylko i wyłącznie wykwalifikowani specjaliści. Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu opóźnienie procesu starzenia, ale również wpływają na poprawienie samopoczucia, co jest bardzo ważne.

Medycyna estetyczna – najczęściej wybierane zabiegi

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej kojarzą nam się wyłącznie z usuwaniem oznak starzenia. Nie oznacza to jednak, że decydują się na nie wyłącznie osoby starsze, ponieważ badania pokazują, że już około 25 roku życia pojawiają się u nas pierwsze symptomy starzenia i jest to odpowiedni czas na to, by zacząć przeprowadzać na twarzy zabiegi biostymulujące, które mają na celu pobudzenie naturalnych zdolności regeneracyjnych. Najpopularniejszymi zabiegami medycyny estetycznej są m.in.:

Mezoterapia

Polega na nakłuwaniu skórą igły ze środkiem pobudzającym fibroblasty, tak by produkowała kolagen i elastynę, dzięki czemu skóra jest bardziej napięta i gęsta. Wyróżnia się kilka rodzajów mezoterapii, w tym mezoterapię, igłową, mikroigłową oraz bezigłową. Zabieg ten ma na celu redukcję zmarszczek, poprawę kolorytu cery, nawilżenie, spowolnienie procesów starzenia się skóry oraz regenerację.

Laserowa plastyka powiek

Bardzo często zdarza się, że osoby starsze zmagają się z opadaniem powiek. Jest to nie tylko i wyłącznie problem estetyczny, ale również sprawia, że osoby te zmagają się z problemem widzenia. Laserowa plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry znad oczu za pomocą wiązki światła laserowego.

Liposukcja infradźwiękowa

Dzięki tej metodzie skutecznie pozbędziemy się tkanki tłuszczowej. Co więcej, przeprowadza się ją za pomocą najnowszych technologii. Dzięki temu okres rekonwalescencji jest o wiele krótszy i mniej bolesny. Pacjenci mogą zdecydować się na liposukcję laserową, która polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej za pomocą lasera lub liposukcję ultradźwiękową, która polega na niewielkim nacięciu i wprowadzeniu pod skórę kaniuli emitującej fale dźwiękowe.

Botoks

Zabieg botoksu polega na wstrzyknięciu w skórę toksyny botulinowej. Po zabiegu zauważamy redukcje widocznych zmarszczek mimicznych. Jest to bardzo popularny zabieg nie tylko wśród osób starszych, ale również tych młodych, u których zmarszczki dopiero się pojawiają.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w ubytki tkanki kwasu hialuronowego za pomocą igieł. Chroni on skórę przed utratą wody oraz eliminuje wolne rodniki. Najczęściej stosowany jest na zmarszczki bruzdy nosowo — wargowych.

Medycyna estetyczna stale się rozwija i daje nam coraz większe możliwości poprawiania wyglądu twarzy. Są to bezpieczne rozwiązania, które poprawią naszą urodę, przywracają skórze młody wygląd oraz zatrzymują proces starzenia się. Dzięki tak szerokiej gamie bezinwazyjnych i bezpiecznych rozwiązań nie tylko zachowamy młody wygląd, ale również poprawimy swoje samopoczucie. Ponieważ większość zabiegów wykonywanych jest w znieczuleniu miejscowym, nie ma konieczności odpowiedniego przygotowania się do niego. Miejsca mogą być trochę obolałe, jednak nie wiąże się to z długotrwałym dyskomfortem.

Artykuł powstał we współpracy z https://lagunamedical.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *